Výlety

Fakultativní výlety do okolí destinace Saidia nabízí poznání a okušení místní kultury. A to jak dávné historie, tak i moderních pulzujících městeček, kde žijí místní domorodí lidé a místa si uchovávají stále autenticitu i přes značný turistický ruch.

Historie

Výlety do historie. Tak by šly nazvat oblíbené výlety například do královského města Fes a Meknes. Je to nejčastěji vícedenní výlet. Navštívíte Volubilis, kde jsou nejstarší a nejzachovalejší římské vykopávky na území severní Afriky. Dále se vydáte na prohlídku nejmladšího královského města Meknesu. Výlet pokračuje noclehem a návštěvou Fesu. Zde stojí za vidění historické centrum a jádro, trhy, královský palác, starobylou Medinu (je v UNESCO). Po této prohlídce většinou následuje přeprava zpět do hotelu.

Oblíbená je i návštěva města Oujda. Poznáte palác Dar Sebti, berberskou lékárnu, tradiční tržiště a ochutnáte místní pokrmy. Oblíbené jsou zde hlavně přírodní kosmetické přípravky vyrobené z arganového oleje.

V neposlední řadě je vhodné doporučit návštěvu berberské vesnice. Uvidíte život berberských venkovanů, projedete se na velbloudovi nebo oslíku. Často jste v tradičních obydlích pohoštěni a zváni i na čaj a tradiční berberské pečivo.

Exotická příroda

Oblíbeným výletem je návštěva horského masivu Beni Snassen a oáza Figuig. Je to obvykle vícedenní výlet. Dostanete se do horské oblasti Figuig na alžírské hranici. Figuig je jedinečná oáza v prostředku pouště. Obklopena palmovým hájem a nachází se zde stavby z 10. století. Jsou na seznamu UNESCO. Poznáte tradiční způsob života na Sahaře, ale uvidíte i horké prameny a píseční lázně, skalní rytiny nebo ochutnáte tradiční pokrmy.

Pohoří Rif je známé především z původní rallye Paříž – Dakar. Projížďka horskými cestami, s nádhernými výhledy, panoramata, horský vzduch. Návštěva odlehlé „růžové pláže“, možnost kopání a šnorchlování. Nechybí ani návštěva tradičních obydlí.

Jste-li milovníky zvířat, neměli byste vynechat výlet přes horu Gurugu. Nádherná panoromata výhledy, můžete krmit divoké opice, uvidíte i divočáky a čeká vás krátká túra. Krátká zastávka v místních vesnicích, nechybí ani zastávka v Ras el Ma, kde je nádherný výhled na souostroví Chafarinas a velký maják.